Klimatyzacja przypodłogowa, podsufitowa czy ścienna - którą wybrać?

Klimatyzacja przypodłogowa, podsufitowa czy ścienna - którą wybrać?

Zmiany klimatyczne powodują, że coraz częściej borykamy się z bardzo wysokimi temperaturami, które uprzykrzają nam życie. Dlatego systemy klimatyzacyjne nie są już montowane tylko w domach prywatnych i firmach, ale także w urzędach, szkołach czy szpitalach, aby zapewnić im ciągłość pracy i umożliwić korzystanie z usług w komfortowych warunkach. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaką klimatyzację wybrać!

Rodzaje klimatyzacji

System klimatyzacji ma za zadanie zapewnić komfort termiczny domowników i pracowników, a jednocześnie nie powinien rzucać się w oczy, zaburzać estetyki pomieszczenia i przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności. Wybrany model trzeba dostosować do warunków, jakie panują w danym pomieszczeniu. Klimatyzator nie może znajdować się zbyt blisko elektroniki oraz nie powinien być zasłonięty meblami. Przy wyborze warto kierować się wielkością pomieszczenia, jego przeznaczeniem i indywidualnymi preferencjami.

Obecnie dużą popularnością cieszą się klimatyzatory stacjonarne, ponieważ są wydajne, funkcjonalne i wygodne w obsłudze. Dostępne rodzaje to:

  • klimatyzatory przypodłogowe,

  • klimatyzatory podsufitowe,

  • klimatyzatory ścienne.

 

Czym wyróżniają się poszczególne rodzaje klimatyzacji? Który klimatyzator warto wybrać? Podpowiadamy!

 

Klimatyzacja przypodłogowa — idealny wybór do mniejszych pomieszczeń

Jeśli szukasz klimatyzatora do mniejszego pomieszczenia, który będzie dobrze komponował się z wystrojem wnętrza, rozważ zakup modelu przypodłogowego. Tego rodzaju klimatyzatory wyglądem nieco przypominają grzejniki i zwykle są montowane w okolicach okien, kilka centymetrów nad podłogą lub pionowo przy podłodze. Ze względu na swoją budowę i sposób działania klimatyzacja przypodłogowa może być instalowana w różnego rodzaju wnękach. Jest to świetne rozwiązanie do pomieszczeń o mniejszym metrażu, w których trzeba dobrze zagospodarować każdy dostępny centymetr przestrzeni. W naszej ofercie znajdziesz energooszczędne klimatyzatory przypodłogowo-podstropowe o uniwersalnym designie, wyposażone w wiele praktycznych funkcji.

 

Klimatyzacja podsufitowa — świetna opcja do dużych pomieszczeń

Klimatyzacja przysufitowa, jak sama nazwa wskazuje, jest montowana bezpośrednio przy suficie. Urządzenia z tej kategorii wyróżniają się dużą mocą i szybkim działaniem. W tym systemie chłodne powietrze jest wdmuchiwane do pomieszczenia przez wężownicę z czynnikiem chłodniczym. Klimatyzacja pod sufitem dobrze sprawdza się w dużych pomieszczeniach, ponieważ pożądaną temperaturę można uzyskać w bardzo krótkim czasie. Z tego względu jest powszechnie wykorzystywana na dużych salach weselnych, w restauracjach, barach i hotelach. W Aircon posiadamy szeroki wybór klimatyzatorów podsufitowych. W wysokich pomieszczeniach świetnie sprawdzi się klimatyzacja Kasetonowa standard. Szczegóły oferty znajdziesz w zakładce "produkty".

 

Klimatyzacja ścienna — uniwersalne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz

Ten rodzaj klimatyzacji wyróżnia się prostym montażem i uniwersalnym zastosowaniem. W ofercie klimatyzacji na ścianę znajdziesz modele split i multi split, które są odpowiednie do mieszkań, biur i hoteli. Klimatyzator na ścianie jest wygodny w obsłudze, wydajny i sprawnie rozprowadza powietrze po całym pomieszczeniu. W Aircon posiadamy modele z elegancką i designerską obudową, które wspaniale podkreślą atuty każdego wnętrza. Wśród klimatyzatorów ściennych warto wyróżnić model Aroma ze wbudowanym jonizatorem. Został on wyposażony również w funkcję snu i wiele innych udogodnień, które znacznie zwiększają komfort jego użytkowania. Klimatyzatory ścienne tego typu możesz wygodnie zaprogramować przy użyciu sterownika centralnego. Urządzenie jest trwałe, wytrzymałe i niezawodne.

Mnogość rodzajów urządzeń sprawia, że w naszej ofercie każdy inwestor znajdzie dla siebie optymalne rozwiązanie. Jeśli chcesz wiedzieć, który klimatyzator warto wybrać, koniecznie skontaktuj się z naszymi doradcami. Przeanalizujemy Twoje potrzeby i doradzimy Ci najlepsze, dostępne opcje. Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź również